INDOOR CYCLING

Sala do zajęć grupowych, które doskonale wpisują się w trening cardio jak i pojedynczą jednostkę treningową. Specjalna sala stworzona specjalistycznie pod ten typ zajęć, tworzy nieprawdopodobna atmosferę i motywacje przekraczania granic swoich możliwości.
Zajęcia indoor cycling to zajęcia które skupiają się na wytrzymałości, sile, interwałach, wysokiej intensywności i regeneracji, i polegają na użyciu w klasie specjalnego stacjonarnego roweru treningowego z obciążonym kołem zamachowym.
Różnorodność trasy, zmiana intensywności i stawianego oporu gwarantuje, że zajęcia za każdym razem stanowią nową przygodę i wyzwanie dla Twoich możliwości oraz doskonały sposób na intensywne spalanie kalorii.

Indoor cycling to nie tylko modny, ale przede wszystkim bardzo efektywny trening.

Oto efekty indoor cycling:

Spalanie kalorii i redukcja wagi – przyjmuje się, że podczas godzinnej jazdy na rowerze stacjonarnym można spalić nawet do 1000 kcal, warto jednak podkreślić, że to sprawa mocno indywidualna. Wiele bowiem zależy od intensywności wysiłku. Jeśli ktoś przejedzie godzinę w tempie mocno rekreacyjnym, nie ma co liczyć na taki wynik — spali zdecydowanie mniej kcal. Podczas zajęć indoor cycling warto więc kontrolować tętno.
Poprawa wydolności organizmu – już po kilku/kilkunastu treningach zauważycie znaczącą poprawę swoich możliwości. Na początek przygody z indoor cycling zalecane są 2–3 jednostki w tygodniu, po ok. 20–25 minut. Później stać Was będzie na zdecydowanie więcej.
Zwiększenie siły mięśni – uprawiając indoor cycling, wzmacniamy wiele partii mięśniowych. Jazda na rowerze stacjonarnym ujędrnia pośladki, uda oraz łydki. Zwiększamy także elastyczność ścięgien oraz więzadeł.
Poprawa samopoczucia – podczas jazdy na rowerze, podobnie jak przy innych aktywnościach fizycznych, wydzielają się endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia. Podczas treningu w grupie (ale także w domowym zaciszu) odprężysz się, zredukujesz stres, zapomnisz o troskach życia codziennego.